ADP-150NB D 19.5V 7.7A 150W 5.5 * 2.5mm Laptop AC DC Adapter for ASUS G73J G53S G73S G53S G53SX ADP-120ZB BB Power Supply
★★★★★ 4.2 40 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.pixsel.net
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Specification Input: 100-240V 50-60Hz (for worldwide use) Output: 19.5V 7.7A 150W DC Plug: 5.5*2.5mm Outlet: 2-prong Warranty: 12 months Status: Brand new original & genuine Package includes: 1x AC adapter Note: We’ll send you the plug cord according to your shipping address, if you have special request, please contact us immediately. Compatible Part Number ADP-120ZB BB ADP-150NB D ADP-150VB B Compatible Laptop Model for Asus K72, N76, N193, G74SX-A2, F620, F630, LAMBORGHINI VX7, LAMBORGHINI VX7-A1, N71Y, N73, X73, for Asus G50 SERIES: G50V, , G50VT, G50VT-X1, G50VT-X5, G51VX, G50, for Asus G53 SERIES: G53S, , G53SW, G53S VX7, G53J, G53JW, G53SX, G53SX-XR1, G53SX-XT1, G53SX-NH71, G53SX-DH71, G53SX-A1, for Asus G55 SERIES: G55VW, , G55VW-DS71, G55-ES71, for Asus G60 SERIES: G60VX, , G60JX, G60J, G60V, for Asus G70 SERIES: G70, , G70G, for Asus G71 SERIES: G71GX-RX05, , G71G, G71GX, G71GX-A2, G71G-X1, G71GX-X2, G71V, G71, for Asus G72 SERIES: G72G, , G72GX, G72GX-A1, for Asus G73 SERIES: G73JH-A2, , G73JH-X1, G73SW, G73JW, G73GX, G73S, G73JH-X2, G73JH-X3, G73, G73JH, for Asus G74 SERIES: G74SX, , G74SX-DH71, G74SX-A1, G74SX-BBK8, G74SX-DH73-3D, G74SX-BBK7, G74S, G74SC-BBK8, G74SX-XN1, G74SX-TH71, G74SX-BBK11, G74SX-91131Z/D, G74SX-91266V, G74SX-91333V, G74SX-TZ358V, G74SX-TZ344V, G74SX-TZ122V, G74SX-TZ130V, G74SX-TZ078V, G74SX-1ATY, G74SX-1ATZ, G74SX-NH71, G74SX-3D, G73Y, G74, for Asus G75 SERIES: G75VW-DS72, , G75VW-BBK5, G75VW-DS73-3D, G75VW-TS71, G75VW-TS72, G75VW-RS72, for MSI GS40.
  • Input: 100-240V 50-60Hz (for worldwide use)
  • Output: 19.5V 7.7A 150W
  • DC Plug: 5.5*2.5mm